Lot 3438 - A211 PostWar & Contemporary - Thursday, 28. November 2024, 04.00 PM
SERGE POLIAKOFF
(Moscow 1900–1969 Paris)
Composition abstraite. 1959.
Gouache on paper.
Signed lower right: Serge Poliakoff.
31.5 × 24.2 cm.
Provenance:
CHF 20 000 / 30 000 | (€ 20 620 / 30 930)