拍品 3033 - A211 瑞士艺术 - Freitag, 29. November 2024, 02.00 PM
CUNO AMIET
(Solothurn 1868–1961 Oschwand)
View from the studio. 1953.
Oil on fibreboard.
Monogrammed and dated lower right: CA 53 (incised).
61 × 50 cm.
Provenance:
CHF 20 000 / 30 000 | (€ 20 620 / 30 930)