拍品 9719 - ibid138 online only在线拍卖 书籍&手稿 - Mittwoch, 27. September 2023, 10.00 AM
Tacitus, Publius Cornelius.
Annalium et Historiarum libri qui extant, Iusti Lipsij studio emendati & illustrati. Eiusdem Taciti Liber de moribus Germanorum, Iulij Agricolae vita. Incerti scriptoris Dialogus de oratoribus sui temporis. Cum notis Iusti Lipsij & Vertranij Mauri. Accesserunt huic editioni appellationes nationum & prouinciarum Germaniae.
Lyon, Antoine Gryphius, 1576. 8°. [1] Bl., 925 S., [23] Bll. Lederband d. Z. mit goldgepr. Rückentitel und Stehkantenvergoldung (teils etwas bestossen, stellenweise restauriert).
Baudrier VIII 367-368 - BM STC French Suppl. 70. - Kaum merklich gebräunt.
CHF 140 / 200 | (€ 140 / 210)
以瑞士法郎銷售 CHF 163 (包含買家佣金)